Komix - 1. část

28. července 2012 v 8:50 |  Komix

1. část1. Říká se, že za starých časů byla na hoře Bujných květů v zemi Ao-Laj ve státě Tungsheng magická skála. Skála rostla z přírodních elementů po miliony let. Pak jednoho dne náhle pukla a vydala kamenné vejce, ze kterého se vynořil Kamenný opičák.


2. Kamenný opičák se přidal ke skupince opic na hoře Bujných květů. Jednoho dne, když si hráli, přišli k vodopádu, který zakrýval vstup do jeskyně. Opičky se shodly na tom, že když se najde někdo tak statečný, aby proskočil vodopádem do jeskyně, stane se jejich králem. Jen Kamenný opičák se odvážil vstoupit do jeskyně.


3. V jeskyni byly kamenné hrnce, mísy, postele a lavice. Na kamenném sloupu uprostřed jeskyně byl nápis: ´Tato jeskyně Vodních závěsů vede do Nebe´.


4. Přes den si opičky hrály a v noci v jeskyni spaly. Přijaly Kamenného opičáka za svého krále. Ten sám sebe začal nazývat ´Opičím králem´ a navždy zapudil slovo ´Kamenný´.


5. Jednoho dne byl Opičí král smutný. Trápilo ho, že jednou zemře a nebude se moci těšit z radostí života navěky. Jedna z opic přečetla králi myšlenky a řekla: ´Na světě mohou žít věčně jen Světci, Nesmrtelní a Buddhové.´ Jakmile Opičí král uslyšel tato slova, vystřídala jeho smutek radost. Řekl: ´Pokusím se najít nesmrtelnost, ať je kdekoliv. Měl bych začít zítra.´


Ze stránek: http://www.china-on-site.com/pages/comic/comiccatalog1.php
© Překlad z angličtiny: Zdeňka Mašková

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama