Komix - 5. část

28. července 2012 v 8:35 |  Komix

5. část21. Wu-Kchung se usmál a řekl: ´Musíš znovu prohledat svůj palác. Když mi najdeš vhodnou zbraň, zaplatím ti.´ Dračí král ztratil trpělivost. Jeho žena a dcery ho vzaly stranou a navrhly: ´Proč mu nedáte magické železo na měření hloubky moře, které vytvořil Ta Yu, aby zkrotil vodu? Ať si ho Wu-Kchung přetvoří tak, aby ho mohl používat.´


22. Dračí král dal na jejich radu. Vzal Wu-Kchunga do domu s poklady. Magické železo tam bylo a stále jiskřilo. Wu-Kchung vykročil vpřed a rukou se dotkl železného sloupu. Byl asi dvacet stop vysoký.


23. Wu-Kchung zalapal po dechu. ´Jaká vzácná zbraň! Musím ji dostat dolů.´ Uchopil železo a bez námahy ho položil na zem.


24. Obdivně se podíval a řekl: ´Kdyby jen nebylo tak široké a dlouhé.´ Náhle se železo zmenšilo na dvě stopy. Wu-Kchung byl potěšen. Prohlédl si železo a našel na něm zlaté kroužky na obou koncích a uprostřed byla v řadě slova. Stálo tam ´Přací tyč se zlatými kroužky vážící 13.500 liber´.


25. Wu-Kchung byl velmi potěšen svým novým pokladem. Běžel zpátky do Křišťálového paláce Dračího krále a točil ohromnou tyčí. Dračí král byl hrozně naštvaný, jeho děti panikařily a každé stvoření utíkalo jako o život.Ze stránek: http://www.china-on-site.com/pages/comic/comiccatalog1.php
© Překlad z angličtiny: Zdeňka Mašková

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama