Opičí král a EXPO 2010

7. listopadu 2012 v 21:12 | Syd |  Pár faktů

GALERIE KULTURNÍHO DOMU MĚSTA HOLIC, 11.12.2010Od 26. 11. 2010 do 22. 12. 2010 probíhala v kulturním domě v Holicích výstava Opičí král a EXPO 2010. Některé kousky tam byly moc pěkné, ale o Opičákovi měli jen jeden sál. Z Prahy jsem si udělala docela slušný výlet - navíc v tom sněhu to bylo něco! Ale přežila jsem, abych o tom mohla vyprávět ;-)

Tak, byly tam vystavené kostýmy z opery, pár výtisků knihy v originále, figurky, hrací karty, pár fotek a další věci. Dále tam byl jeden kout věnovaný Liu Xiao Ling Tongovi, kde byly fotky z EXPA 2010 a nějaké starší fotky a pouštěli původní seriál s Liuem - samozřejmě v čínštině.

Další sál byl věnovaný fotkám z EXPA a poslední sál se mi teda moc nelíbil. Po stěnách byly kresby z Opičáka, kam si každý mohl domalovat, co chtěl, a pak pár fotek z divadelního představení, které se u nás hrálo v 70. letech.

Na prodej nic moc kloudného. Mohli jste si koupit knihu s obrázky Zdeňka Sklenáře, předraženou umělohmotnou Přací tyč a nějaké klíčenky, na kterých ani nebylo pořádně poznat, co na nich je.

Pokud bydlíte někde poblíž, byl by to fajn výlet. Ale 250km ve sněhu za to ani moc nestálo :-)

Tak a teď něco pro ty, co se tam nedostali - menší ochutnávka vystavených exponátů.

(Ale žádný zázrak nečekejte - nebylo to moc dobře osvětlené a v muzeu by se nemělo fotit...)


Košile podepsaná Liu Xiao Ling Tongem

Divadelní masky


Opičákova korunka

© Zdeňka Mašková
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama