The Forbidden Kingdom

18. listopadu 2012 v 12:11 | Syd |  Filmy

Zakázané království - The Forbidden Kingdom (2008)Hrají: Jackie Chan (Lu Yan / Old Hop), Jet Li (Opičí král / The Silent Monk), Michael Angarano (Jason Tripitikas), Yifei Liu (Golden Sparrow)

Scénář: John Fusco

Režie: Rob Minkoff


Příběh začíná před dávnými lety, kdy Opičí král bojuje s celou armádou. V tom se mladý Jason Tripitikas probudí ve svém pokoji, který je plný plakátů ze starých čínských kung-fu filmů. Vypne televizi, kde zrovna běží seriál o Opičím králi, a jde do obchůdku starého Lu Yana, kam si chodí pro staré filmy.


Tentokrát zde ale objeví velkou vzácnost - zlatou Přací tyč Sun Wu-Kchunga. Lu Yan mu řekne, že ta tyč čeká, až se objeví ten pravý a vrátí ji skutečnému majiteli.

Jason se vrátí do školy. Srazí se s partou zlodějů, kteří po něm chtějí, aby je zavedl k Lu Yanovi, protože starožitnictví chtějí vykrást. Jason to udělá, vše se ale zvrtne v okamžiku, kdy vůdce bandy vytáhne pistoli a Lu Yana postřelí. Jason popadne Přací tyč a uteče. Náhle se ocitá ve staré Číně.


Zde se setká s opilým poutníkem, který se Jasonovi stane průvodcem a vypoví mu příběh o tom, jak byl Opičí král zakletý v hoře Pěti prvků. Jason se nyní musí vydat za dobrodružstvím, aby Suna vysvobodil.

Po cestě se k nim přidá dívka, která touží po pomstě, jménem Vrabčák a mnich, který toho zrovna moc nenamluví. Tato nesourodá čtveřice musí čelit spoustě nesnází. Mají totiž v patách protivníka, který nenechá Opičího krále jen tak odejít.

Jason se naučí kung-fu a může nastat závěrečná bitva v paláci na hoře Pěti prvků. Opičí král je vysvobozen a všichni zloduchové padnou. Objeví se Nefritový císař a vrátí Jasona domů.


Jason si najde partu, která postřelila jeho přítele, a zmlátí jejich šéfa.

Lu Yana odváží do nemocnice s tím, že bude v pořádku, a Jason se setká s dívkou, která má obchůdek proti starožitnictví a je neuvěřitelně podobná Vrabčákovi.


A na konec nějaký můj názor :-)

Je to americký akční film s nádechem čínské legendy. Pokud se Vám líbí filmy s Jackie Chanem a Jetem Li, budete mít rádi i tenhle. Pokud se ale spíš zajímáte o Opičího krále, raději nad tím moc nepřemýšlejte. Osobně mám ráda Jackieho, Jeta i Suna, takže neřeším ´detaily´ a užívám si akční scény! ;-))
© Text podle filmu Zakázané království: Zdeňka Mašková

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama